Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencia (VMTDK) - hallgatói siker!

A Vajdasági Magyar Felsőoktatási Kollégium 2002 óta minden évben megrendezi a Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferenciát. A konferencián évente mintegy 150 hallgató és 150 mentor vesz részt az új kutatási eredményeivel. Az idén 2017. november 24.-e és 26.-a között Újvidéken rendezték meg a konferenciát. Hallgatók és kutatók jelentkezhettek olyan tudományos, és művészeti tevékenységet dokumentáló magyar nyelvű pályamunkával, amely önálló, saját tudományos kutatásokra, ill. művészeti koncepcióra épült. Pénteken este 19 órakor kezdődtek a művészeti előprogramok, majd szombaton egész nap plénumban és szekciókban folyt a munka, amit este TDK-buli zárt. Vasárnap került sor a szervezők kiértékelő kerekasztalára. Két szakkollégista vett részt az eseményen, Mogyorósi Renátó, és Gaál Gabriella. Gaál Gabriella díjaihoz gartulál az egész Szakkollégium!