Közösségfejlesztés és tehetséggondozás a Wlislocki Henrik Szakkollégiumban

Projekt címe: Közösségfejlesztés és tehetséggondozás a Wlislocki Henrik Szakkollégiumban

Projekt azonosítószáma: NTP-SZKOLL-M-15-0001

Projekt megvalósítási időszaka: 2015.11.01. – 2016.06.30.

Projekt célja: A Pécsi Tudományegyetemen működő Wlislocki Henrik Szakkollégium 2013 és 2015 között komplex ösztöndíjprogramot valósított meg hátrányos helyzetű elsősorban roma/cigány hallgatók számára. Ennek a projektnek a legfontosabb elemeit - a tutori, mentori rendszert, az úgynevezett „Közösségi hétvégék”-et, melyek a Gandhi Gimnázium és Kollégiumban valósultak meg, a nyelvoktatást és a személyre szabott, mentálhigiénés és tantárgyi felkészítő tevékenységeket tartjuk a legfontosabbaknak. Ezen tevékenységek segítik a hallgatókat abban leginkább, hogy az egyetemi tanulmányaikat nyugodt körülmények között végezzék és a tudomány életben részt vegyenek. Ennek megfelelően a program célja, hogy a Szakkollégiumba felvételt nyert 20 fő számára folyamatos szakmai, közösségi és személyes támogatást nyújtsunk az egyetemi tanulmányaik elvégzéséhez.

Elnyert támogatás: 10 000 000,- Ft

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma – Nemzeti Tehetség Program